Rybářský kroužek

 

Odbor mládeže pracuje ve složení Frelich Karel a Vymazal Petr.

Naší hlavní činností je vedení rybářského kroužku který se koná každý týden od září do června, vždy ve čtvrtek od 17:30 do 18:30 v budově klubovny ve volnočasovém areále v Bakově na koupališti. V letošním roce dochází do kroužku 10 nových dětí . Převážná část dětí je z Bakova, evidujeme však  i děti z Kněžmosta, Bud, Malé Bělé a Nové Vsi.

Nábor dětí od šesti let probíhá celoročně.

 

V prvních měsících jsou děti seznámeny se základními druhy ryb, které se v našich vodách nejčastěji vyskytují. Jejich lovnými mírami, dobou hájení, způsobem lovu s možným použitím nástrah a návnad.

Dále jsou mladí rybáři podrobně seznámeni s rybolovnými technikami.

Lovem na plavanou, položenou, lov přívlačí a lov feedrem. Učí se různé montáže, základní vázání háčků s lopatkou, očkem, vyvážování splávků. Seznamují se tradičními i netradičními nástrahami, rybářským vybavením a vším co rybolov obnáší. Důležité je také, seznámení se správným zapisováním, 

konečným vyplňováním povolenek a orientací v soupisech revírů.

 

Od května, když už to počasí dovolí, se s dětmi scházíme přímo u vody na tůni Podzemanova. Zde si všechny děti vyzkouší své nabyté znalosti v praxi.   

 

V červnu pořádáme v rámci dětského dne tradiční rybářské závody na tůni Podzemanova. Minulý ročník se velmi vydařil, o stupně vítězů svedlo boj rekordních sedmatřicet závodníků. Na prvním místě se umístil Matouš Bejr s 2180g. Na druhém místě skončil Jiří Grégr s 1860g.Třetí pak skončil s 1060g Ďurček Pepa. Celkem děti nachytaly bezmála 14kg  ryb.

 

Další pořádanou akcí byl náborový projekt ČRS SÚS pro děti a mládež s názvem Ve vodě nežijí jen vodníci konaný ve volnočasovém areále.

Organizátoři si pro žáky z prvních a druhých tříd bakovské základní školy připravili několik stanovišť: lov ryb na udice, házení kapkou na terč, poznávání ryb, živočichů a rostlin žijících u vody, projížďku na člunu, apod. Cílem projektu bylo uspořádání zábavného dopoledne, ukázat dětem krásu rybařiny, možnost trávení volného času u vody a v přírodě. A v případě zájmu navštěvovat náš rybářský kroužek.

 

Fotogalerie zde.

 

Informace a přihlášky možné u př. Frélicha na tel.: 724356227.